Niezwykłe Kanapki
Czas przygotowania: 15 min.
Stopień trudności: łatwy

Pierwsza pozycja z serii Smaki Wakacji to Kanapki! Nie będą to jednak zwykłe i nudne kanapki jakie znacie. Co więcej przepisy na te kanapki przydadzą się nie tylko na piknik, ale również na drugie śniadanie do szkoły.

– małe tricki, które dużo zmieniają: robimy standardowe kanapki, czyli masełko, ser żółty, szynka, pomidory, sałata, cebulka – niby standardowa kanapka, ale.. Tak przygotowaną kanapkę kładziemy na patelnie grillową. Obsmażamy z obu stron, aż odbiją się rowki patelni. Możemy jeść ją od razu na ciepło, ale równie smacznie smakuje na zimno.

kieszonki kanapkowe – kupujemy bułkę (najlepiej kwadratową), nacinamy od góry, ale tak, aby nie naciąć jej boków. Wybieramy środek bułki i napełniamy ją własnymi składnikami. Najlepiej zrobić sobie swój własny dip (sos) czosnkowy lub pomidorowy i warstwami wrzucać sałatę pekińską, ser, szynkę lub grillowaną pierś z kurczaka, kukurydzę, sos itd. Nic nie wypływa, a kanapka jest soczysta i wypaśna!

– coś dla łasuchów – kanapka czekoladowo bananowa. Kupujemy świeżą bułkę. Dojrzałe banany rozgniatamy widelcem i dodajemy do nich krem czekoladowy. Dobrze mieszamy. Bułkę przekrawamy, ale nie do końca. Smarujemy powstałym kremem czekoladowo bananowym i jemy kiedy przyjdzie nam ochota. Po takiej przekąsce energia wróci nam od razu!

 

VN:F [1.9.16_1159]
Ocena: 0.0/10 (Liczba ocen: 0)